Przejdź do treści

Praca 1

Opis projektu zagospodarowania zieleni przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku – Białej, ulica Broniewskiego 23.

Nasza szkoła mieści się na ulicy Broniewskiego 23. Teren przed wejściem do budynku jest niewielki, dlatego podczas projektowania skupiliśmy się na tym, aby jak najlepiej go zagospodarować. Zostawiliśmy część istniejących już punktów, takich jak: ścieżka prowadząca do szkoły, barierki odgradzające teren zielony od ścieżki czy budki na owady znajdujące się po prawej stronie od wejścia. Rodzice, którzy czekają na dzieci przed szkołą nie mają miejsca aby usiąść, tak samo uczniowie, którzy chcieliby porozmawiać po zakończonych lekcjach, lub w czasie przerw. Dlatego niedaleko budek dla owadów ustawiliśmy ławki. Mogłyby się na nich odbywać także lekcje w ciepłe dni maja i czerwca. Dodatkowo stworzyliśmy kilka rabatek z kwiatami. Wydaje nam się to dobrym pomysłem, ponieważ uczniowie co roku samodzielnie mogliby sadzić nowe kwiaty i dbać o ogródek szkolny. Ustawiliśmy także budki na owady po lewej stronie od wejścia. Teraz na terenie przed szkołą rośnie dużo krzewów i tuji, natomiast jest to teren zaniedbany, w niektórych miejscach zdziczały. Byłoby wspaniale go uporządkować.

Autorzy projektu:

Zuzanna Grygierczyk

Oktawiusz Gacek

Dominika Janoszek

uczniowie klasy 5c.

Praca 2

Projekt „Zagospodarowanie terenu wokół szkoły” zawiera:

– skalniak

– 3 tablice informacyjno/edukacyjne

– ściana na grafiti

– oczko wodne

– słup ogłoszeniowo/informacyjny

– 2 karmniki

– ławki

– donice z kwiatami

– drzewa

– krzewy

– scieżkę żwirową

– drewniany płotek

Bartłomiej Romanowski kl.V.c

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki

Praca 3

Opis makiety:

Na makiecie znajduje się budynek Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. W.Broniewskiego oraz takie elementy jak: ławka, płot, ścieżka, fontanna, kwiaty, drzewa, krzewy i stół .

Adam Rzepka klasa 4c

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki

Praca 4

Makieta projekt nasadzeń leśnych i ozdobnych na terenie szkoły

Na makiecie znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 9 umieściliśmy:

krzewy, kwiaty, chodnik, klomby, doniczki, drzewa, płot, balkon i karmnik.

Radosław Hola i Mateusz Sikomas kl. 4C

Praca 5

Projekt nasadzeń leśnych i ozdobnych na terenie szkoły:

Makieta została wykonana na skwerku przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej zawiera: drzewa, oczko wodne, domki.

Daniil Plakhuta kl. 4c

Praca 6

Makieta terenu Szkoły Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki zawiera: oczko wodne, spacerniak z ozdobnych kamieni, miejsce do odpoczynku z leżakami, drzewa i krzewy.

Sylwia Gawron kl. 4 c