Przejdź do treści

KLASY 1-3

Spotkanie z Detektywem Kropelką w klasach 1-3 w ramach konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”

Uczniowie klas 1-3 SP 38 w ramach ekologicznego konkursu „Szanuj energię, chroń klimat” – „Przybij piątkę detektywowi Kropelce” organizowany przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, uczestniczyli w zajęciach tematycznych dotyczących roli/znaczenia wody w przyrodzie i życiu człowieka, przeprowadzonych przez edukatora AQUA – p. Renatę Bednarską.

Podczas zajęć uczniowie w ciekawy sposób pogłębili wiedzę na temat właściwości wody oraz jej poszanowania, uświadamiając sobie zarazem, że woda jest niezbędnym składnikiem przyrody. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały trzy krótkie filmiki na temat wody: „Ile wody jest na Ziemi?”, „Jak ważna jest woda dla człowieka i przyrody?” oraz „Skąd się bierze woda w Twoim domu?”. Treść filmów była doskonałym wstępem do rozmowy, wymiany informacji i pogłębienia wiedzy na temat wody. Kolejną ciekawą propozycją podczas lekcji był komiks pt. „Odkrycia Detektywa Kropelki”. Dzieci chętnie podążały za bohaterem po kolejnych stronach książeczki, dowiadując się mnóstwa nowych faktów o wodzie i jej oszczędzaniu, np. jak woda krąży w przyrodzie czy jak mieszkać ekologicznie.

Na zakończenie uczniowie otrzymali obrazki do pokolorowania oraz ciekawe foldery informujące o tym, ile wody powinniśmy wypić w ciągu jednego dnia, aby odpowiednio nawodnić nasz organizm.