Przejdź do treści

Tor do mini golfa.

Teren podzieliłam na dwie części. Ogrodzona część o rozmiarach 5x15metrów to warzywniak , zielnik oraz kompostownik razem z domkiem ogrodowym,w którym znajdą się narzędzia ogrodowe, jak i sprzęt do gry w mini golfa.

Druga część projektu o rozmiarach 15:20 metrów to część wypoczynkowo- zabawowa. Znajdziemy tu tor do mini golfa, duży wygodny stół, zagajnik z iglakami oraz część parkową, gdzie można usiąść na trawie między dzewami i krzewami.

Helena Moskała

Makieta przedstawia plac do spędzania wolnego czasu. Boisko do siatkówki plażowej – dzięki niemu można aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Stoliki – przy których można coś zjeść, porozmawiać ze znajomymi i pograć w gry planszowe. Szachy plenerowe i usytułowana obok nich ławeczka będzie idealnym miejscem dla osób które lubią grać w szachy. Wokoło atrakcji są posadzone różnego rodzaju drzewa i krzewy ozdobne, które umilą spędzenie wolnego czasu i dadzą cień w gorące dni.

Julia Twardzik

Makietę wykonała Małgorzata Wiśniewska i Justyna Kobiałka przy użyciu materiałów recyklingowych. Z patyczków po lodach zrobiono ławeczki. Do siłowni na świeżym powietrzu wykorzystano patyczki do sushi, drewienka, włóczkę i plastelinę. Drzewa zrobiono z papieru metodą origami. Krzaki wykonano z szyszek i mchu. Stół do ping ponga zrobiono z pudełka po czekoladzie. Szachownicę wykonano z pudełka po tabletkach.

Ogródek szkolny jest rozdzielony na dwie strefy:  odpoczynku i aktywności fizycznej, wszystko w otoczeniu przyrody. Zlokalizowany na terenie szkoły, będzie miejscem integracji dla uczniów, rodziców i seniorów.

Strefa odpoczynku: nasadzona roślinność zielona (drzewa i krzewy) osłaniające od słońca, ławeczki , plenerowe urządzenia do gier np. szachy/warcaby lub stół to ping ponga.

Strefa aktywności fizycznej (sprawnościowej): ścianka wspinaczkowa pionowa, drabinki, siłownia plenerowa (orbitek, wahadło).

To projekt, z którego mogliby korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale wszyscy mieszkańcy Starego Bielska bez względu na płeć i wiek. W skład placu zabaw będą wchodziły elementy zapewniające korzystanie z placu przez dzieci z różnych grup wiekowych. Urządzenia siłowe, fitness (orbitek ) będą wyzwalać aktywność ruchową i  mobilizować do zabawy ruchowej. Teren zielony będzie atrakcyjny dla wypoczynku i relaksu. Będzie to miejsce bezpieczne, gdzie czas spędzony pod okiem dorosłych, którzy również będą mogli znaleźć coś dla siebie.

Nazywam się Michał Siemienik. Chodzę do 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 31 w Bielsku – Białej.

Wykonałem projekt zagospodarowania przestrzeni wokół szkoły.

Teren ten podzieliłem na dwie części: siłownię zewnętrzną, w której znajduje się siedem przyrządów do ćwiczeń dostosowanych do każdej grupy wiekowej i części, w której znajduje się plac zabaw. W moim projekcie przewidziałem miejsce na odpoczynek umieszczając ławeczki a także kosze na śmieci, które mają zapewnić czystość. Drzewa mają zapewnić cień i ładne, relaksujące otoczenie. Cała praca została wykonana z różnych materiałów min. drewienek, śrubek, słomek, nakrętek.

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie niezależnie od wieku.