Przejdź do treści

KLASY 4-6

Uczniowie klas czwartych w lutym wzięli udział w lekcjach o ochronie przyrody.

W zajęciach klasy 4c zostały wykorzystane materiały z projektu Ekoeksperymantarium, plansze edukacyjne oraz broszury „Przyroda Bielska-Białej” wydane przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Wydział Promocji Miasta. Młodzi przyrodnicy poznali budowę lasu, dowiedzieli się na czym polega praca leśnika i jakie prace wykonują pracownicy leśni. Sformułowali także zasady prawidłowego i odpowiedzialnego zachowania się w lesie.

Uczniowie klasy 4d i 4a poznali rośliny i zwierzęta chronione w najbliższej okolicy. Zapoznali się z materiałami edukacyjnymi Nadleśnictwa Bielskiego i zgłębili wiedzę o najbliżej położonych rezerwatach przyrody. Efektem przeprowadzonych zajęć był album, wykonany przez uczestników, zawierający informacje dotyczące chronionych roślin i zwierząt rezerwatu „Stok Szyndzielni”.

Uczniowie klasy 4a podczas lekcji z wychowawcą wzięli udział w zajęciach o ochronie przyrody. Hasłem przewodnim było: MAMY TAKĄ MODĘ BY OSZCZĘDZAĆ WODĘ.Podczas pierwszych zajęć uczniowie starali się odpowiedzieć na pytanie skąd się bierze woda, po co w ogóle jest nam potrzebna i do czego jej używamy. Uczniowie dyskutowali nad tym co mogą zrobić aby zaoszczędzić wodę, której w przyrodzie jest coraz mniej. W trakcie lekcji oglądali filmik poświęcony tej tematyce. Podczas drugich zajęć w grupach wykonywali plakaty na temat sposobów oszczędzania wodyBielsko-Biała – Miasto Dobrej Energii

https://www.facebook.com/112632997227679/posts/454826076341701/
https://www.facebook.com/112632997227679/posts/463557732135202/
https://sp1bielsko.pl/aktualnosci/przybij-piatke-rysiowi-krzysiowi-zadanie-ii-kl4