Przejdź do treści

Przedszkole 31 – zadanie 3

Dzieci z naszego Przedszkola wykonały kolejne zadanie konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”.

W ramach 3 zadania przedszkolaki wzięły udział w warsztatach z Panią Agnieszką Burdą – pracownikiem PK Therma. Wysłuchały nowej ciekawej przygody Czerwonego Kapturka i jego przyjaciół. Dowiedziały się czym jest SMOG, dlaczego jest groźny oraz co zrobić, żeby ograniczyć zanieczyszczenia powietrza. Na zakończenie zajęć za aktywny udział dzieci otrzymały piękne kolorowe książeczki, a w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę „Ekologa znak”.

Dzieci z grupy Smerfów są odpowiedzialne za monitoring stanu czystości powietrza i oznaczają odpowiednimi symbolami na tablicy.

Nasze przedszkole odwiedziła grupa teatralna z przedstawieniem pt. „Profesor Akuś i Ekolodzy”. Podczas barwnej opowieści dzieci dowiedziały się, jak poważne mogą być skutki zaśmiecania środowiska, a także utrwaliły wiedzę na temat segregacji odpadów. Przedstawienie odbyło się we współpracy z Fundacją Funkomitywa oraz firmą Enersys Sp. z o.o.

Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznawały źródła energii, przede wszystkim te odnawialne pochodzące z przyrody, a podczas filmu edukacyjnego z cyklu „Bezpieczniki Taurona” dowiedziały się skąd się bierze prąd elektryczny, jak może być niebezpieczny oraz w jaki sposób należy go oszczędzać.

Ponadto we współpracy z firmą EkoPrzystanek dzieci wykonały Ekoludki, które dzięki opiece przedszkolaków pięknie zazieleniły się.

Przybijamy „PIĄTKĘ” i przygotowujemy się do wykonania kolejnego zadania!